Victoria’s Secret — najmodniejsza bielizna świata. Co dobrze jest wiedzieć o tej marce?

Komentarze:2 brak ocen

Czy znasz historię powstania marki Victoria's Secret? Czy wiesz, z czego oprócz bielizny słynie ta rozpoznawalna firma? Victoria's Secret obchodzi 40 urodziny i ma się wyśmienicie. To już nie tylko znana marka i luksusowa metka. To swego rodzaju mały świat. Okoliczności powstania, życie osobiste założyciela i wielkie show, jakim są pokazy mody tej kuszącej Panów i Pań, bielizny. O tym wszystkim przeczytasz w tekście poniżej.

Nowoczesne podejście do sklepów z bielizną Roya Raymonda

Bielizna była przez wiele lat tematem tabu i nie do końca kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę, która miała być podarunkiem dla jego żony. Wszedł do butiku, lecz miał duży problem z wyborem i zakupem. W dużej mierze było to spowodowane zmieszaniem ekspedientek, a sam wybór nie był zbyt atrakcyjny. Roy pomyślał o stworzeniu sklepów z bielizną, które będą miejscem, gdzie tak samo dobrze czuć będą się Panowie oraz Panie. Sama nazwa marki odnosi się do angielskiej królowej Wiktorii. Intencją Raymonda było dowiedzenie każdej kobiecie, że bez względu na swój status materialny i społeczny, może posiadać piękną bieliznę. Wnętrze pierwszego butiku, uruchomionego w 1977 roku w miejscowości Stanford, było umeblowane w stylu nawiązującym do wiktoriańskiego. O komfort Panów zadbano nie tylko przez design, ale także przez kontaktowe ekspedientki. W odróżnieniu od dotychczasowych kanonów chętnie tłumaczyły mężczyznom wszystkie zawiłości.

Sukces marki Victoria's Secret, a kryzys jej założyciela

Początkowo nic nie wskazywało na ogromny sukces, jaki osiągnęła marka. Po pierwszych triumfach nadeszły gorsze lata. Być może problemem było skoncentrowanie się na męskiej klienteli, bez dbałości o towar. Damska bielizna powinna urzeczywistniać marzenia kobiet. Na tym aspekcie skupił się następny właściciel Victoria’s Secret – Leslie Wexner. Pełen energii biznesmen kupił firmę w 1982 roku za zaledwie milion dolarów. Zmiana polityki firmy była prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Niestety Rayowi Raymondowi dalej się nie układało, ogłosił krach kolejnej firmy, rozpadła się jego rodzina. Ostatecznie, w 1993 roku popełnił samobójstwo.

Słynne na świecie pokazy mody Victoria's Secret

Właściciel Victoria’s Secret postawił na bardziej kobiecy wystrój sklepów. Jednak kluczem do sukcesu okazały się znane modelki noszące bieliznę marki. Gwiazdy przyniosły Victoria’s Secret duży rozgłos i astronomiczny sukces. Podtrzymywany jest on dzięki corocznym pokazom kolekcji. „Victoria’s Secret Fashion Show” pierwszy raz zorganizowane zostały w 1995 roku. 4 lata później pokaz był transmitowany na żywo w telewizji oraz wyświetlony na Times Square w Nowym Jorku. W ten sposób seksowna bielizna na stałe zagościła w świecie mody.

Obecnie firma Victoria's Secret cieszy się ogromną popularnością i jest rozpoznawana na całym świecie. Jej zyski to nie miliony, a miliardy dolarów. Znane modelki w dalszym ciągu podnoszą prestiż marki, ale występ w pokazie to też często droga do sławy. Na wzór słynnych Aniołków Charliego, dziewczyny z wybiegów Victoria's Secret nazywane są Aniołkami Victoria's Secret i niewątpliwie, poza bielizną również one są obiektem pożądania i wyznacznikiem luksusu.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:2
Tatiana Wysocka

Uwielbiam majtki z tej firmy. Biustonoszy jeszcze nie miałam, ale na pewno w przyszłości to zmienię.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Uwielbiam majtki z tej firmy. Biustonoszy jeszcze nie miałam, ale na pewno w przyszłości to zmienię.

Ola Gajewska

U siebie w domu mam ogromne lustro bez żadnych zdobień i bardzo je polecam.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

U siebie w domu mam ogromne lustro bez żadnych zdobień i bardzo je polecam.

Inne artykuły z tej kategorii