Rzemieślnicy: Pola płatków Shropshire

Brak komentarzy brak ocen

Na wsi w North Shropshire, Shropshire Petal Fields uprawiają piękne kwiaty, które są sprzedawane jako naturalne konfetti. Firma wprowadza kolor, zapach i eko-rekomendacje do ślubów na całym świecie. Holly Farrell odkrywa kulisy tej wyjątkowej farmy kwiatowej.

Magia zaklęta w płatkach kwiatów


Ashley Corrigan macha rękami w powietrzu, zachwycając się swoimi ulubionymi płatkami konfetti. Jako kierownik ds. marketingu w Shropshire Petal Fields wie więcej niż większość na temat najlepszego sposobu rzucania konfetti. Poświęcenie zespołu dla swojej pracy jest widoczne w płatkach, które wirują po podłodze za każdym razem, gdy ktoś otwiera drzwi.

Liczba płatków kwiatów robi wrażenie

Duże wanny stoją na ścianach szopy do pakowania - każda z nich ma sugestywną etykietę: Icing Sugar, Pinch of Plum, Midnight Bloom, Mellow Meadow - gdzie Amanda i Dawn zajmują się pakowaniem próbek do wysłania przyszłym pannom młodym. To, co można tu zobaczyć, to zaledwie ułamek z 820 milionów płatków, które firma zbiera rocznie ręcznie.

"To naprawdę dość skromne, gdy się o tym pomyśli", mówi Ashley, "wysyłając płatki naszej małej rodzinnej firmy na drugi koniec świata". Ale jako jeden z zaledwie garstki naturalnych hodowców konfetti na świecie, trudno się dziwić, że popyt na ich produkt rośnie.

Początki Shropshire Petal Fields


Pierwsze kwiaty uprawiane na farmie były hobby Daisy Bubb, ówczesnej żony rolnika i zapalonej ogrodniczki. Zajęła ona mały kawałek ziemi, na którym uprawiała kwiaty do suszenia i sprzedaży na targu. Kontynuował to jej syn i jego żona, którzy w latach 90. poświęcili 150 akrów na produkcję suszonych kwiatów. Kiedy suszone kwiaty wyszły z mody, zaczęli szukać alternatywnych rozwiązań. Do roku 2000 znaleźli niszę na rynku naturalnego konfetti z płatków. Podczas gdy w przypadku kwiatów suszonych chodziło o to, aby płatki jak najdłużej pozostały na łodygach, teraz były one celowo usuwane.

Powstanie zupełnie oddzielnej firmy

W 2005 roku rodzina Bubb założyła Shropshire Petals jako oddzielną firmę. Od tego czasu firma stale się rozwija, zatrudniając obecnie ośmiu pracowników biurowych i do 100 osób w letnim sezonie zbiorów. Płatki można zamawiać online w małych ilościach na indywidualne śluby i inne okazje. W międzyczasie firma zyskała również wielu klientów handlowych, takich jak marka kosmetyczna Lush i najnowszy film Aladdin. Niezależnie od przeznaczenia, wszystkie płatki są uprawiane w ten sam sposób.

Kwiaty na naturalne konfetti


Choć rodzina prowadzi próby z bylinami takimi jak Alchemilla mollis i majeranek, większość płatków to kwiaty jednoroczne. Larkspur (roczne delphinium lub consolida), czarnuszka, chabry i nagietki to główny trzon ich upraw. Co roku wydzielają też niewielki fragment terenu na wypróbowanie innych gatunków. Każdy, kto zobaczy coś interesującego - być może w kwiaciarni - przynosi to do biura, aby wysuszyć na parapecie w celu wstępnego sprawdzenia jego możliwości. Larkspur jest ulubioną rośliną Ashley. "Jest odpowiedniej wielkości, pięknie trzyma kolor i delikatnie trzepocze w dół po rzuceniu".

Zbiór i suszenie


Po wiosennych siewach zespół bacznie obserwuje pogodę przez resztę sezonu, ponieważ zimne i mokre (lub odwrotnie, susza) warunki mogą opóźnić lub zmniejszyć potencjał kwitnienia roślin: "Chyba nigdy nie byłem tak zestrojony z pogodą jak teraz!" żartuje Ashley. Na środku podwórza znajduje się nawet stacja meteorologiczna, z którą można zapoznać się co do godziny. Zespoły zbierają kwiaty ręcznie trzy razy w ciągu sezonu. To, co dzieje się potem, zależy od odmiany. Kwiaty takie jak nagietek są najpierw obrywane, a następnie suszone. Inne suszą się najpierw na główce kwiatu. Wszystkie płatki suszą się naturalnie w dużej stodole.

Po wysuszeniu

Po wysuszeniu płatki są przechowywane w zależności od odmiany lub mieszane z innymi odmianami, aby stworzyć jednokolorowe lub różnokolorowe zestawy. Klienci mogą kupić jedną z takich mieszanek lub skorzystać z firmowej instalacji pick-and-mix, a wszystko to odbywa się w małej szopie przylegającej do biura.

Zespół jest wyraźnie dobrze wyćwiczony w poruszaniu się, biorąc szufelkę tu, a garść tam. Zimno jest zarówno tutaj, jak i w głównej szopie magazynowej, gdzie większe skrzynie są ułożone wysoko w stosy, oznakowane mieszanką lub rodzajem i datą zbioru. To pozwala zachować płatki i kontrolować poziom wilgoci. Pod sufitem wiszą środki odstraszające mole. 
 

Suszone kwiaty i łodygi pszenicy


Od czasu pierwszych wiązanek sprzedawanych przez Daisy Bubb firma przeszła długą drogę, ale nadal dostarcza suszone kwiaty i łodygi pszenicy. W rzeczywistości, pszenica z Shropshire Petals trafiła do bukietów zdobywców medali na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku.

Zespół myśli perspektywicznie i stale ocenia zrównoważony rozwój. Nie chodzi tylko o to, aby zaznaczyć pole lub umieścić etykietę na stronie internetowej. Jak wyjaśnia Ashley: "Szczerze w to wierzymy". Co najważniejsze, nie muszą udawać, jeśli chodzi o proweniencję: "Płatki pochodzą z naszego gospodarstwa" - podsumowuje Ashley. "Krzyczymy o tym, bo jesteśmy z tego dumni". 

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii