Narzędzia samochodowe stają się coraz mniej niezbędne w podróży.

Brak komentarzy brak ocen

Na ulicach pojawiają się coraz nowsze auta. Producenci umieszczają w samochodach coraz więcej elektroniki, która przynieść ma korzyści kierowcy i zwolnić go z niektórych funkcji. Jednak ma to swoją cenę. Mianowicie obecnie naprawa samochodu wymaga bardzo zaawansowanego sprzętu elektronicznego. Coraz trudniej naprawić pojazd samemu, a możliwe, że za kolejnych kilka lat stanie się to wręcz niemożliwe. Kiedyś wystarczyła odrobina wiedzy i zestaw kluczy, lewarek, łyżka do opon i parę śrubokrętów, aby poradzić sobie z usterką własnoręcznie. To już jednak przeszłość.

Lewarek i klucz do kół wypierane przez zestaw naprawczy

Może się okazać, że wymiana koła w trakcie podróży stanie się bardzo rzadkim widokiem. Coraz więcej producentów aut decyduje się bowiem na zastąpienie pełnowymiarowego koła lub koła dojazdowego zestawem naprawczym. Zyskujemy dzięki temu więcej przestrzeni w bagażniku. Oznacza to jednak, że tradycyjny lewarek i klucz do kół będzie wyposażeniem głównie tańszych i starszych modeli. Jednak i one także powoli decydują się na zmiany.

Komplet żarówek również coraz mniej przydatny

Pomimo że żarówka jest częścią, a nie narzędziem, od jakiegoś czasu wymiana tego kluczowego elementu zajmuje coraz więcej czasu. Postój na parkingu i szybka wymiana przepalonego żarnika w światłach mijania zaczyna brzmieć jak bajka. Wszystko przez utrudniony dostęp do zaślepek, które zabezpieczają reflektor oraz żarówki przed brudem. Ograniczona ilość miejsca pod maską powoduje, że trzeba często wyciągnąć całą lampę, aby dokonać wymiany jednego podzespołu. Sprawia to, że wożenie ze sobą zestawu żarówek także powoli traci sens.

Bezpieczniki oraz szczypce odejdą w zapomnienie?

Wymiana bezpieczników w samochodzie również była względnie prostą czynnością. Obecnie jest to prawdopodobnie jedna z ostatnich rzeczy, którą możemy wymienić na własną rękę bez wzywania pomocy drogowej. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że i szczypce używane do wymiany bezpiecznika w aucie staną się zbyteczne.

Taśma klejąca i latarka zawsze mile widziane

Są też takie przedmioty, które będą w aucie przydatne prawdopodobnie zawsze. Jednym z nich jest latarka i chociaż mamy bardzo podobne urządzenie w smartfonach, to jednak rozmiary oraz zasięg sprawiają, że nie nadaje się ono do stosowania jako narzędzie uniwersalne. Znalezienie czegoś w samochodzie po ciemku jest dużo prostsze przy użyciu standardowej latarki. Bardzo pomocnym narzędziem jest również taśma klejąca. Może wspomóc naprawę niejednej usterki. Dobrze jest mieć ją ze sobą.

Prostownik oraz kable rozruchowe na ratunek zimą

Zima sroga, zima zła. Szczególnie dla kierowców i samochodów, które w niskich temperaturach nie radzą sobie najlepiej. Doskonałym tego przykładem jest kłopot z odpaleniem naszego pojazdu w mroźny poranek. I na nic zda się wołanie o pomstę do nieba. Nic nie pomoże. No może poza przyjaznym innym kierowcą, który użyczy nam swojego prądu, ale nie wskóra nic, jeżeli nie będziemy posiadać kabli rozruchowych. Dlatego tak ważne jest, żeby wozić je ze sobą. Nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą. Kolejnym urządzeniem, które może zapobiec kłopotom z akumulatorem, jest prostownik, dzięki któremu naładujemy baterię przez noc w domu i spokojnym krokiem ruszymy rano do samochodu.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii

Brak artykułów