Przy jakich objawach wskazana jest rehabilitacja? Jakie są metody leczenia?
Jako dziedzina pomocna jest w chorobach fizycznych, jak i psychicznych. Dzięki rehabilitacji chorzy mogą wrócić do pełni sił bądź częściowo zacząć funkcjonować. Nie dziwi więc nikogo, że tak często jest wykorzystywana obok tradycyjnego leczenia. Wykonuje się ją w szpitalu, specjalistycznym centrum lub w domu. Znajduje zastosowanie po udarze mózgu, wszelkiego rodzaju wypadkach czy u dzieci z wadami rozwojowymi bądź objawami psychosomatycznymi.
Elektroterapia – na czym polega?
Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu stosuje się prąd stały albo zmienny. Dostarcza to cudowne efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma właściwe częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Zapewne Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz powoduje, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm i przeróżne zwyrodnienia.
Jakie działanie mają lasery lecznicze?
Laseroterapia to zabiegi, w czasie których stosuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z konkretnie wykorzystywanego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a często i niewielkich guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Wskutek laseroterapii można także się pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!
Co to jest krioterapia?
Krioterapia, czyli udowodnione naukowo leczenie zimnem, które daje niesamowite rezultaty. Niweluje stany zapalne tkanek miękkich, pomaga w osteoporozie oraz łagodzi zmiany zwyrodnieniowe. Pomaga sportowcom w różnych urazach, a także osobom po wypadkach. Może być zastosowana ogólnie bądź miejscowo. O tym decyduje lekarz prowadzący. Pomimo wielu zalet są również przeciwwskazania, dlatego należy korzystać z takich zabiegów zawsze z udziałem lekarza!
Lista komentarzy
Brak komentarzy