Jak właściwie zadbać o swoje miejsce pracy w biurze?

Komentarze:1 brak ocen

Nie jest istotne, jaką pracę wykonujesz przy swoim biurku, ważne jest, aby było to zadbane i uporządkowane miejsce. Bałagan i chaos nie są sprzymierzeńcami przejrzystości umysłu. Skupieniu i logice powinien towarzyszyć ład i czystość wokół nas. Jak odpowiednio dbać o swoją przestrzeń do pracy? Czego unikać, a na co zwrócić uwagę, postaramy się odpowiedzieć w artykule. Jesteś gotowy na porządki?

Po pierwsze - porządek w miejscu pracy

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Porządek na biurku jest konieczny - jak porządkować biurko?

Ważna jest sumienność i odpowiednie przybory, które to ułatwią. Najbardziej sprawdzą się wszelakie pojemniczki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można notować najważniejsze informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zbyt zagracona. Nie stawiaj piętnastu stojaków na przybory piśmiennicze, bo spowoduje to bałagan. Minimalizm jest najlepszym wyjściem, ale oczywiście można koło siebie ustawić różne przedmioty, które umilą czas pracy, np. zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę, czy też kwiatek. Te drobiazgi z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Zadbaj o tryb swojej pracy - unikaj rozporszenia 

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Trudno jest się skupić, kiedy mamy włączony internet i pokus związanych z oderwaniem się od pracy jest wiele. Jednakże czasami praca z internetem jest niezbędna, i co w takiej sytuacji? Starajmy się wyćwiczyć nawyk koncentrowania się na tu i teraz. Zapomnijmy o serwisach społecznościowych czy przeglądaniu stron niezwiązanych z pracą. Róbmy to w przerwie lub po skończonych obowiązkach. Niepotrzebne rozpraszanie się, znacznie utrudnia i wydłuża pracę. Jeżeli pracujemy w domu, poprośmy domowników o zachowanie ciszy w godzinach naszej pracy. Spokój i skupienie to gwarancja bardziej wydajnej pracy.

Oceń
Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:1
Celestyna Walczak

Jestem wielką perfekcjonistą i wszystko u mnie musi wyglądać idealnie i schludnie.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Jestem wielką perfekcjonistą i wszystko u mnie musi wyglądać idealnie i schludnie.

Inne artykuły z tej kategorii

Brak artykułów