Jak robić dobre zdjęcia dronem - fotografia na innym poziomie

Komentarze:1 brak ocen

Drony stosowane były początkowo do celów wojskowych. Zmieniło się to jednak na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie to urządzenie cieszy się ogromną popularnością również w celach rekreacyjnych. Fotografowie i filmowcy docenili możliwości, jakie zapewnia używanie drona. Fakt, iż można filmować z powietrza, wniósł klasyczną fotografię na zupełnie inny poziom. Jeżeli fascynuje Cię odkrywanie nowych technologii i podniebne fotografowanie, dron to urządzenie dla Ciebie.

Na co zwrócić uwagę robiąc zdjęcie dronem?

W trakcie wykonywania zdjęć z powietrza, nie zapominaj o podstawowych zasadach fotografowania. W uzyskaniu dobrych kadrów przydatne będą linie podziału (grid). Dzięki włączeniu ich poprzez aplikację będziesz miał możliwość wyszukania punktów zaczepiania i szybciej kadrować te zdjęcia, które Cię interesują.

Format RAW świetnie sprawdza się do edycji zdjęć robionych dronem

Najlepszą opcją do robienia zdjęć,  będzie robienie ich w formacie RAW. Dzięki temu formatowi edycja zdjęć jest znacznie łatwiejsza. W RAW także wydobywanie prześwietlonych bądź zacienionych detali eksperymentowanie z kolorami i ekspozycją jest o wiele łatwiejsza niż w formacie JPEG.

Czas naświetlania i jego wykorzystanie w fotografii z powietrza dronem

Czas naświetlania jest następnym niezwykle istotnym czynnikiem przy robieniu zdjęć z powietrza. Jeśli chcesz wyostrzyć swoje zdjęcia i sprawić, aby były wyraźniejsze, ustaw krótki czas naświetlania. Natomiast jeżeli będziesz chciał uzyskać odwrotny efekt, to znaczy artystycznego rozmycia, wykorzystaj dłuższy czas naświetlania oraz wyposaż się w filtry ND.

Kontroluj warunki pogodowe jeszcze przed planowanym użyciem drona

W czasie wykonywania zdjęć istotnym elementem jest pogoda. Zawsze staraj się sprawdzać pogodę przed planowanym lotem. Jak wiadomo pogoda potrafi być zaskakująca i nawet z niewielkiej chmury może spaść intensywny deszcz, który uniemożliwi Ci start oraz utrzymanie się drona w powietrzu. Dlatego warto zainstalować sobie aplikację, która pomoże Ci zaplanować lot oraz kontrolować warunki atmosferyczne.

Jak światło oddziałuje na zdjęcia wykonane dronem?

Z pogodą wiąże się jeszcze jeden niezwykle istotny aspekt – światło. Przebijające się smugi promieni słonecznych mogą nadać nawet najmniej interesującemu terenowi niesamowitego charakteru. Z tego powodu staraj się planować loty dronem rano, albo po południu w trakcie tzw. złotej godziny, kiedy słońce chyli się ku zachodowi lub wznosi przy wschodzie.

Jakich warunków atmosferycznych unikać podczas latania dronem?

Nie każda pogoda sprzyja lataniu dronem. Należy mieć to na uwadze i stosować się do ogólnych zaleceń. Zła pogoda może sprawić wiele kłopotów, a nie na tym zależy nam podczas robienia zdjęć. Zostań w domu jeżeli na dworze hula silny wiatr, nie jest łatwo wtedy sterować dronem i można napotkać poważne problemy podczas startu i lądowania. Odpuść również podczas silnych opadów. Nie jest przyjemnie być przemoczonym, a wilgoć w powietrzu źle wpływa na mechanizm i baterię drona. Gęsta mgła jest urzekająca,  ale łatwo stracić drona z oczu, a to może być niebezpieczne. Zawsze staraj się myśleć z wyprzedzeniem, kontroluj na bieżąco warunki pogodowe i ciesz się spokojnym, bezpiecznym lotem.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:1
Nikodem Nowakowski

Teraz to już nie to samo. Kiedyś był tylko aparat, a teraz jakieś drony i inne.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Teraz to już nie to samo. Kiedyś był tylko aparat, a teraz jakieś drony i inne.

Inne artykuły z tej kategorii