Jak dopełnić suknię ślubną dodatkami?

Brak komentarzy brak ocen

By dobrze wyglądać w dniu swojego ślubu, należy dokładnie przemyśleć ubiór oraz dodatki. Suknia ślubna i garnitur są oczywiście na pierwszym miejscu w garderobie ślubnej, lecz biżuteria ślubna jest równie istotna, ponieważ może upiększyć bądź zepsuć efekt wizualny Pary Młodej. Należy w takim przypadku wiedzieć, co z czym można zestawić, aby wszystko do siebie pasowało, a Para Młoda wyglądała pięknie i promiennie.

Biżuteria a ślubne kreacje!

Dla odpowiedniego podkreślenia i uwydatnienia wymarzonego stroju należy na początku zastanowić się, w jakim stylu chcemy być ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny, czy też romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może coś zupełnie innego – glamour? Każdy z nich w pewny sposób determinuje wybór dodatków. Przy sukni minimalistycznej oraz romantycznej cenimy drobne, oraz niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to z kolei bogactwo formy oraz wszelakich zdobień. Akcesoria w stylu vintage i boho mają być symboliczne, niemniej jednak dopełniające naturalność kreacji. Istotnym aspektem jest skierowanie uwagi na kolor sukni, gdyż do bieli pasuje jedynie srebro, niemniej jednak w odcieniach „złamanych” można już decydować się także na złociste elementy. Musimy zwracać uwagę na całość oraz efekt finalny, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli preferujemy styl glamour, przymierzamy bogato zdobioną, okazałą i obfitą suknię, podążajmy tym stylem oraz skuśmy się również na widoczne kolczyki, bądź ciężką kolię, która jeszcze mocniej rozświetli naszą suknię.   

Co za dużo to niezdrowo?

Wiele Panien Młodych chce w ten jeden wyjątkowy dzień olśnić wszystkich gości, co jest jak najbardziej zrozumiałe i naturalnie powinno tak być. Pamiętajmy jednakże, że ilość nie zawsze (a, ściśle mówiąc, niezwykle rzadko) znaczy jakość. Jeżeli decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy zwisających kolczyków, koralikowych bransoletek, wielu warstw pereł na szyi, bo po prostu będzie to przesadą. Zbytek, zamiast ozdabiać, będzie wprost szpecić. W dobieraniu biżuterii należy odnaleźć równowagę pomiędzy strojem a ozdobami.

Ręka, uszy, dekolt:

Czasem towarzyszą nam rozterki, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub jest niesłychanie ważnym wydarzeniem w życiu, to powinno się każdą część ciała udekorować biżuterią, aby zaakcentować tym samym tę szczególną okazję. Jednak nie o to w tym wszystkim chodzi, albowiem biżuteria powinna stanowić uzupełnienie do całości, a nie zwracać na siebie uwagę. Przykładowo, przy bardzo poszerzonym dekolcie albo okazałym gorsecie wystarczy subtelny naszyjnik oraz drobne kolczyki, z kolei przy powiewnej kreacji boho oczaruje biżuteria artystyczna.

Biżuteria na włosy:

Kapitalna alternatywa dla Pań, które nie pragną postawić na bardziej oryginalny dodatek lub najzupełniej w świecie nie przepadają za biżuterią. Istotna jest w tym wypadku nasza fryzura – jaki będzie miała wygląd oraz jaką formę. Może się okazać, że przewidujemy na głowie niezwykle rozbudowaną fryzurę i upiększanie jej dodatkowymi wstawkami, zepsuje cały efekt. Niemniej jednak warto zastanowić się nad subtelnym elementem wpiętym we włosy. Może być to dekoracyjna spinka, opaska z przypiętym zdobieniem czy przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Kapitalnym uzupełnieniem mogą okazać się także kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej wdzięku oraz dziewczęcości.

Panowie:

Biżuteria Pana Młodego jest nie mniej ważna aniżeli Panny Młodej. Ładne i dobre jakościowo spinki do krawatu lub mankietów powinny być spójne z wyglądem przyszłej małżonki. Również zalecane jest, aby podkreślały garnitur i ogólny wygląd obojga. Na rynku dostępnych jest mnóstwo spinek do wyboru. Panowie mogą zdecydować się na stal szlachetną, białe złoto czy żółte złoto. Jest w czym wybierać!

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii