7 wspaniałych kwiatów na dzień przyjaźni

Brak komentarzy brak ocen

Narodowy Dzień Przyjaźni odbywa się 30 lipca. Dlaczego nie podziękować wyjątkowym osobom w Twoim życiu prezentem w postaci pięknych kwiatów?
Zebraliśmy najpiękniejsze kwiaty, które możesz podarować swoim przyjaciołom w tym dniu. Co najlepsze, te kwiaty mają ukryte znaczenie.

Dlaczego kwiaty to wyjątkowy prezent dla przyjaciela?

Ludzie od dawna interesowali się kwiatami oraz ich ukrytą symboliką. Od postaci, które występują w mitologii greckiej (Narcyz, Hiacynt, Dafne), aż do ogromnej ilości popularnych książek o florystyce opublikowanych w epoce wiktoriańskiej. Kwiaty zdecydowanie mają w sobie ukryte znaczenie, a nie są jedynie nośnikami estetycznego piękna. Przekonaj się o tej tajemnicy, skrywanej od tysięcy lat. 

Pokaż tej wyjątkowej osobie, że o niej pamiętasz!

Dziś nie przejmujemy się już tak bardzo tym, co przekazujemy dając kwiaty. Łatwo jest wybrać bukiet kwiatów z lokalnego supermarketu, aby podziękować lub docenić bliskiego przyjaciela. Istnieje jednak prosty sposób, aby wykazać się większą kreatywnością i uczuciem do drugiej osoby. Z okazji Dnia Przyjaźni, Dlaczego nie wybrać bukietów złożonych z kwiatów przyjaźni lub zdecydować się na długowieczną roślinę? Dzień Przyjaźni to zdecydowanie dobra okazja, aby druga osoba poczuła się przez nas doceniona i mogła cieszyć się podarunkiem dłużej.

Polecamy Ci te kwiaty

Jeśli jesteś projektantem lub chcesz przygotować jakieś spersonalizowane prezenty, możesz rozważyć zapinki w stylu kwiatów przyjaźni. Podarowanie ich razem z bukietem lub osobno z pewnością zaskoczy Twoich znajomych. Taki prezent można nie tylko nosić na ubraniach, czapkach, torbach, ale także zachować jako pamiątkę na zawsze.

Które 7 kwiatów symbolizuje przyjaźń?

7. Campanula


Połącz żółte kwiaty z tego zestawienia z cudowną, fioletową Kampanulą. Symbolizuje ona wdzięczność. Kampanula szybko rośnie i kwitnie w lipcu oraz sierpniu, co czyni ją idealną rośliną na Dzień Przyjaźni. Preferuje wilgotną, dobrze napowietrzoną glebę. Ważne - jest w pełni mrozoodporna i półzimozielona. 

6. Kwiat gruszy


Piękne płatki kwiatu gruszy symbolizują trwałą przyjaźń. A co może być trwalszym kwiatowym podarunkiem niż kwitnące drzewo? Powyższa grusza Pyrus calleryana w kwietniu i maju pokrywa się czystymi białymi kwiatami, po których następują kuliste brązowe owoce. Doskonałe drzewo okazowe do małych ogrodów miejskich, toleruje zanieczyszczenia i gleby zasadowe.

5. Słonecznik


Słoneczniki tradycyjnie symbolizują lojalność i czystość. Umieść słonecznik w pięknej doniczce, a obdarowany na pewno doceni ten prezent. Piękny, kompaktowy 'Sunsation multiflower' kwitnie od lipca do września i może rosnąć w doniczce lub w słonecznym miejscu w ogrodzie. 

4. Sweet Pea


Śliczny groszek jest od dawna symbolem wdzięczności. Słodko pachnący groszek tworzy doskonałe wiejskie wiązanki lub można go kupić w formie nasion do wysiania jesienią. Istnieją setki wspaniałych odmian słodkiego groszku. Na przykład powyższa 'Spanish Dancer' kwitnie przez czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. 

3. Różowy tulipan


Tulipany występują w różnych kolorach, a każdy z nich ma inne znaczenie. Kup różowe tulipany, jeśli chcesz życzyć dalszej dobrej przyjazny i okazać opiekę i troskę o drugą osobę. Tulipany są dobrym wyborem, ponieważ często występują w bukietach. Możesz też wymyślić trochę inny sposób i kupić swojej przyjaciółce cebulki tulipanów. Powyższy tulipan 'Angelique' kwitnie wyjątkowo, późną wiosną. Ta wielokrotnie nagradzana odmiana ma dwutonowe kwiaty i kokosowe zabarwienie. 

2. Bluszcz


Bluszcze symbolizują zależność, wytrzymałość i wierność. Znajdź dla swojego przyjaciela sprężysty młody bluszcz doniczkowy w Dniu Przyjaźni. Odmiana tai będzie szybko rosnąć w górę ściany, na zewnętrznej stronie budynku. Inną opcją jest trzymanie go jako rośliny domowej, co zmniejszy zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach.

1. Żółta róża


Żółta róża jest prawdopodobnie najbardziej znanym kwiatem przyjaźni. Duże, rumiane i często pysznie pachnące róże są  ulubieńcem wielu osób - a każdy kolor ma inne znaczenie. Dzień Przyjaźni jest najlepszym pretekstem do zakupu żółtych róż, ponieważ symbolizują one przyjaźń i radość.

Na zdjęciu powyżej róża krzewiasta 'Charles Darwin' od David Austin Roses. Ten przepięknie pachnący kwiat będzie dobrze rósł w donicy lub w mieszanym ogrodzie.

 

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii